Tajništvo: 02 450 10 90 | Odjava prehrane: 02 450 10 98 info@abesednjak.si
Select Page

V petek, 10. 5. 2024, se je 8 učencev Osnovne šole Angela Besednjaka Maribor udeležilo 4. kola Kadetske lige Spodnjega Podravja na Ptuju in z velikim veseljem sporočamo, da je kar polovica udeležencev naše šole posegla po medaljah.

Učenki in učenci naše šole so tudi v tem krogu dokazali, da trening rodi sadove in na tekmovanju dosegli izjemne uvrstitve.

Kategorija do 9 let:
3. mesto David Golubovič

Kategorija dekleta do 12 let:
3. mesto Aida Denjo
4. mesto Meta Marinović 

Kategorija do 12 let:
1. mesto Aleksandr Konopatskyi
4. mesto Marko Marjanović
7. mesto Davud Čelenka  

Kategorija do 15 let:
1. mesto Gašper Drevenšek
6. mesto Rene Nikl 

Tudi na tem tekmovanju sta po najvidnejših uvrstitvah posegla Aleksandr Konopatskyi in Gašper Drevenšek, ki sta praktično celotno šolsko leto v izjemni formi in po pravilu v kategorijah do 12 let (Aleksandr) in do 15 let (Gašper) osvajata najvišji mesti.

Tokrat velja izpostaviti še Davida Golubovića v kategoriji do 9 let, ki je prikazal lepe igre in se zasluženo, prvič v svoji “šahovski karieri” povzpel na šahovske stopničke. Prav tako so odlične uvrstitve dosegli še Aida Denjo s tretjim in Meta Marinović s četrtim mestom v kategoriji dekleta do 12 let ter Marko Marjanovič s četrtim mestom v kategoriji do 12 let absolutno.

Poročilo pripravil:
Miran Drevenšek, mentor ID ŠAH

 

Prilagodi izgled strani