Tajništvo: 02 450 10 90 | Odjava prehrane: 02 450 10 98 info@abesednjak.si
Select Page

Področno posamično šahovsko prvenstvo do 9, 12 in 15 let in Štajerska kadetska liga, 2. kolo

17 učenk in učencev Osnovne šole Angela Besednjaka Maribor se je 16. 11. 2023, na Srednji gradbeni šoli in gimnaziji Maribor udeležilo področnega šahovskega tekmovanja za območje Maribora in okolice in se, kot že mnogokrat do zdaj, izkazali z odličnimi igrami. Navedeno je pri večih učencih rezultiralo z vrhunskimi dosežki. 4 tekmovalci naše šole so osvojili medalje, pri čemer sta se Gašper Drevenšek v najstarejši kategoriji do 15 let ter Aleksandr Konopatskyi v kategoriji do 12 let okitila z naslovom regijskega prvaka, po medaljah sta posegla še Tia Živa Husel v kategoriji dekleta do 9 let in Jakob Daić v kategoriji do 15 let.

Končne uvrstitve učencev Osnovne šole Angela Besednjaka na področnem šahovskem tekmovanju, 16. 11.2023:

Kategorija fantje do 15 let
1. mesto Gašper Drevenšek (6 točk v 7ih partijah) – REGIJSKI PRVAK v kategoriji fantje do 15 let!,
3. mesto Jakob Daić (5,5 točk),
7. mesto Rene Nikl (4 točke),
9. mesto Uroš Bombek (4 točke),
12. mesto Žan Luka Kraner (3,5 točke).

Kategorija fantje do 12 let
1. mesto Aleksandr Konopatskyi (6,5 točk v 7ih partijah) – REGIJSKI PRVAK v kategoriji fantje do 12 let!,
10. mesto Adin Junuzović (4,5 točke),
12. mesto Marko Marjanović(4 točke),
13. mesto Davud Čelenka (4 točke).

Kategorija fantje do 9 let:
7. mesto David Golubović (4 točke v 7ih partijah),
9. mesto Džino Berin (3,5 točke),
11. mesto David Koler (3 točke).

Kategorija dekleta do 9 let:
3. mesto Tia Živa Husel (3 točke v 6ih partijah).

Kategorija dekleta do 12 let:
4. mesto Aida Denjo (4 točke v 7ih partijah),
6. mesto Jovana Marko (3,5 točke),
8. mesto Meta Marinović (3,5 točke),
10. mesto Anabela Caf (1,5 točke).

V kategorijah do 12 in 15 let je tekmovanje hkrati štelo kot kvalifikacijska tekma za državno prvenstvo, na katerega se neposredno uvrstijo prvi trije v vsaki kategoriji (občasno tudi četrti iz posamezne regije, glede na dosežke na državnem tekmovanju v preteklem letu). Navedeno pomeni, da so se na državno tekmovanje, ki bo 13. 1. 2023, neposredno uvrstili: Gašper Drevenšek in Jakob Daić v kategoriji do 15 let ter Aleksandr Konopatsky v kategoriji do 12 let. Državno prvenstvo do 9 let bo junija 2024 (pravico do nastopa imajo vse tekmovalke in tekmovalci).

Prav tako so se tekmovalke in tekmovalci OŠ Angela Besednjaka iz Maribora udeležili 2. kroga Štajerske kadetske lige, ki je potekalo v petek, 10. 11. 2023. Na tekmovanju so se prvič pogumno preizkusili kar štirje učenci naše šole: David Koler, David Golubović, Džino Berin in Nik Premzl Tumpej nabrali lepo mero točk, predvsem pa izkušenj. Štajerske kadetske lige se je udeležilo 13 tekmovalk in tekmovalcev, ki so dosegli naslednje uvrstitve:

Kategorija do 9 let:
14. mesto David Golubović,
17. mesto Džino Berin,
21. mesto David Koler,
22. mesto Nik Premzl Tumpej.

Kategorija dekleta do 9 let:
6. mesto Tia Živa Husel

Kategorija do 12 let:
13. mesto Marko Marjanović
24. mesto Davud Čelenka
26. mesto Filip Horvat Bilić

Kategorija dekleta do 12 let:
5. mesto Meta Marinović
6. mesto Aida Denjo
8. mesto Anabela Caf

Kategorija do 15 let:
9. mesto Jakob Daić,
17. mesto Uroš Bombek,

Tekmovalke in tekmovalci OŠ Angela Besednjaka so na tekmovanju pokazali veliko mero tekmovalne angažiranosti, kar se je odrazilo tudi s številnimi zmagami,
obenem pa smo na tekmovanje odšli s sloganom: “Uživajmo v partijah!”, kar smo tudi storili in se iz posameznih porazov nekaj novega naučili.

Poročilo pripravil:
Miran Drevenšek, mentor ID šah

 

Prilagodi izgled strani