Tajništvo: 02 450 10 90 | Odjava prehrane: 02 450 10 98 info@abesednjak.si
Select Page

15 učenk in učencev Osnovne šole Angela Besednjaka se je 5. 12. 2022 udeležilo področnega šahovskega tekmovanja za območje Maribora in okolice in se kot že mnogokrat do zdaj izkazali z odličnimi igrami. Navedeno je pri večih učencih rezultiralo z vrhunskimi dosežki. Kar 6 učenk oz. učencev naše šole je osvojilo medalje, pri čemer sta se Aleksandr Konopatskyi v kategoriji do 12 let in Gašper Drevenšek v ketegoriji do 15 let okitila z naslovom regijskega prvaka, Rene Nikl pa z nazivom regijski viceprvak. 

Končne uvrstitve učencev Osnovne šole Angela Besednjaka na področnem šahovskem tekmovanju v Kamnici 5. 12. 2022:

Kategorija fantje do 15 let:
1. mesto Gašper Drevenšek (7 točk iz 7ih partij) – REGIJSKI PRVAK v kategoriji fantje do 15 let
2. mesto Rene Nikl v kategoriji fantje do 15 let (6 točk) – REGIJSKI VICEPRVAK v kategoriji do 15 let
3. mesto Jakob Daić v kategoriji fantje do 15 let (4 točke)
4. mesto Žan Luka Kraner v kategoriji do 15 let (4 točke)
6. mesto Dorian Šober v kategoriji do 15 let (4 točke)

Kategorija fantje do 12 let:
1. mesto Aleksandr Konopatskyi (7 točk iz 7ih partij) – REGIJSKI PRVAK v kategoriji fantje do 12 let
14. mesto Uroš Bombek (3.5 točke)
16. mesto Adin Junuzović (3.5 točk)
21. mesto Davud Čelenka (2.5 točke)

Kategorija dekleta do 15 let:
3. mesto Rebeka Koler (2 točki iz 4ih partij)

Kategorija fantje do 9 let:
7. mesto Svit Plavčak (2.5 točki od 7ih partij)
9. mesto David Recek (2 točki od 7ih partij)

Kategorija dekleta do 9 let:
3. mesto Aida Denjo (3 točke iz 6ih partij)
3. mesto Meta Marinović (3 točke)
7. mesto Jovana Marko (2 točki)

V kategorijah do 12 in 15 let je tekmovanje hkrati štelo kot kvalifikacijska tekma za državno prvenstvo, na katerega se neposredno uvrstijo prve tri oziroma prvi trije v vsaki kategoriji (občasno tudi četrti iz posamezne regije), kar pomeni, da so se na državno tekmovanje, ki bo 7. 1. 2023 neposredno uvrstili: Rebeka Koler, Gašper Drevenšek, Rene Nikl, Jakob Daić ter Aleksandr Konopatskyi. V čakalnici za državno tekmovanje je Žan Luka Kraner z doseženim četrtim mestom. 

Velja poudariti, da smo v kategoriji do 15 let pometli s konkurenco, saj so učenci naše šole zasedli praktično skoraj vse najboljše uvrstitve.
Naši fantje so prepustili le 5. mesto učencu druge šole, preostala mesta pa so zasluženo osvojili učenci naše šole. Aleksandr Konoptskyi je kljub svoji mladosti dokazal, da se lahko kosa tudi v starejši kategoriji, to je med fanti do 12 let, kjer je prepričljivo osvojil 1. mesto. 

Tekmovalke in tekmovalci OŠ Angela Besednjaka so na tekmovanju pokazali veliko mero tekmovalne angažiranosti, kar se je odrazilo tudi s številnimi zmagami obenem pa smo na tekmovanje odšli s sloganom: “Uživajmo v partijah!,” kar smo tudi storili, in se iz posameznih porazov tudi nekaj novega naučili. 

Poročilo pripravil:
Miran Drevenšek, mentor ID šah

 

Prilagodi izgled strani