Tajništvo: 02 450 10 90 | Odjava prehrane: 02 450 10 98 info@abesednjak.si
Select Page

Minuli petek je bil za šahistke in šahiste OŠ Angela Besednjaka Maribor ponovno šahovsko obarvan. V petek, 13. 5. 2022, je namreč na Srednji gradbeni šoli potekalo 7. kolo Štajerske kadetske lige (ŠKL).
Tekmovanja v Štajerski kadetski ligi se je tokrat udeležilo rekordno število, 21 tekmovalk oziroma tekmovalcev OŠ Angela Besednjaka, ki so spet blesteli v prikazanih šahovskih partijah. Na tekmovanju, ki je potekalo v treh starostnih osnovnošolskih kategorijah, ločeno dekleta in fantje, smo bili zastopani v vseh starostnih skupinah. Tudi tokrat, kot smo se nekoliko že razvadili, so učenci naše šole posegli po medaljah, tokrat trije med najboljšimi: Meta Marinovič, tretja v kategoriji dekleta do 9 let, novinec Alex – Alexandr Konopatskyi prvi med fanti do 9 let in Gašper Drevenšek, drugi med fanti do 15 let.

Učenke in učenci naše šole so dosegli naslednje odlične rezultate:

Kategorija absolutno do 9 let:
1. mesto: Alexandr Konopatskyi 7 točk v 7ih partijah!
10. mesto  Nejc Peklič, 4 točke,
11. mesto Matija Šilih, 4 točke,
14.  mesto  Vid Peklič, 3,5 točk,
16. mesto  Denei Šrok, 3,5 točk,
17. mesto Adin Januzović, 3,5 točk,
22. mesto Svit Plavčak, 3 točke,
26. mesto Marko Maksim, 2 točki. 

Kategorija dekleta do 9 let:
3. mesto Meta Marinovič, 2,5 točk,
4. mesto Aida Denjo, 2 točki.

Kategorija absolutno do 12 let:
10. mesto Rene Nikl, 4 točke,
16. mesto Jakob Daić, 3,5 točk,
21. mesto Ernad Pajalić, 3 točke,
24. mesto Davud Čelenka, 2,5 točk,
25. mesto Dorian Šober, 2,5 točk,
27. mesto Uroš Bombek, 2 točki.

Kategorija dekleta do 12 let:
6. mesto med dekleti Rebeka Koler, 2,5 točk. 

Kategorija fantje do 15 let:
2. mesto Gašper Drevenšek, 5 točk,
12. mesto Luka Bombek, 3 točke,
18. mesto Maks Mitendorfer.

Kategorija dekleta do 15 let:
4. mesto Nuša Drevenšek, 2,5 točk.

Tokrat velja izpostaviti Meto Marinovič in Aido Denjo, ki sta dosegli 3. oziroma 4. mesto v kategoriji dekleta do 9 let, novinca, ki ga prav lepo pozdravljamo v naši šahovski družini, Alexadra Konopatskyiga za osvojeno prvo mesto do 9 let z vsemi 7 možnimi točkami in Gašperja Drevenška za osvojeno 2. mesto med fanti do 15 let.

Prav tako smo z odličnimi dosežki zadržali vodilno mesto med 46-imi osnovnimi šolami, ki tekmujejo v Štajerski kadetski ligi. Čestitke vsem sodelujočim za veliko mero poguma in odličnih potez. 

Poročilo pripravil:
Miran Drevenšek, mentor ID šah

 

Prilagodi izgled strani