Tajništvo: 02 450 10 90 | Odjava prehrane: 02 450 10 98 info@abesednjak.si
Select Page
Učenci 1. a razreda smo se pogovarjali o pomenu varovanja čistega okolja in naših voda. Ogledali smo si tudi posnetke, kako škodujemo ljudem, živim bitjem v rekah, morjih, oceanih, ko odlagamo v naravo plastične vrečke, plastenke in številne ostale predmete iz plastike. Dogovorili smo se, da bomo uporabljali vrečke iz blaga, ko bomo šli v trgovine po nakupih. Tudi za sladoled in ostale sladke dobrote bomo uporabljali lesene žličke in ne plastičnih. V šoli si bomo izdelali svoje vrečke iz blaga in bomo jih posodili tudi staršem za v trgovino.
Seveda nismo ostali samo pri pogovoru in obljubah, temveč smo se odpravili na šolsko igrišče in dvorišče. Že doma smo se dobro opremili z rokavicami in vrečkami za pobiranje odpadkov. Manjkal ni niti pripomoček za pobiranje smeti, ki spominja na dooolgo pinceto. 
Natančno smo pregledali vse kotičke in pobrali vse smeti.
Na koncu smo bili zadovoljni s svojim koristnim delom, še bolj nas je razveselilo to, da na šolskem dvorišču ni bilo veliko smeti.
Bravo Besednjakovci, lepo skrbimo za okolico naše šole! Naj tako tudi ostane.
 
Učenci in učiteljici 1.a
 
Pri akciji so pridno sodelovali tudi drugi razredi naše šole.
 
Prilagodi izgled strani