Tajništvo: 02 450 10 90 | Odjava prehrane: 02 450 10 98 info@abesednjak.si
Select Page

Letos smo na šoli poleg dveh tekmovanj iz področja računalništva, programiranja za OŠ – Scratch in Bober, organizirali tudi novo tekmovanje – tekmovanje iz znanja programiranja v delčkih PIŠEK, ki je lani bilo še samo kot poskusno tekmovanje.

Pišek je nastal leta 2018 z željo ponuditi slovenskemu šolskemu prostoru sklop nalog, ki se jih rešuje s slikovnim programskim jezikom (bloki). Zahtevana so znanja algoritmičnega načina mišljenja in osnov programiranja, podobno kot pri Bobru in Scratchu.

Tekmovalne kategorije so bile:

  • 4–6. razred OŠ začetniki
  • 4–6. razred OŠ napredni
  • 7–9. razred OŠ začetniki
  • 7–9. razred OŠ napredni

Ker je tekmovanje letos bilo uradno prvič in so naloge bile malce težje, kot na poskusnih tekmovanjih, smo tekmovali samo v kategoriji »začetniki«. Tekmovanje je potekalo preko spleta, učenci pa so za reševanje nalog imeli 35 minut časa.

Sodelovalo je 13 učencev naše šole, ki so dosegli odlične rezultate.

Rezultati:
Tekmovalna skupina 4.–6. razred (začetniki) v šolskem letu 2021/2022:
Liam Čelofiga (6. A), Dorian Šober (6. C), Liam Novak (5. A), Matija Jagrič (5. A), Rene Nikl (6. A), Matija Jež (5. B) in Jakob Daić (6. C) so dosegli vse možne točke ter se uvrstili med 1.–145. mestom, Maks Mitendorfer (6. C) in Lana Polak (6. A) med 146.–512. mestom; Matic Sarnic (5. A), Eva Lukač (6. A) in Anja Hostnikar (5. A) pa so uvrstili med 513.–759. mestom.

Tekmovalna skupina 7.–9. razred (začetniki) v šolskem letu 2021/2022:
Rok Černetič (8. c) pa se je uvrstil med 93.–286. mestom.

Letos je tekmovalo kar 2386 učencev in dijakov iz celotne Slovenije. Naloge so bile malo večji izziv kot v poskusnih krogih, kljub temu pa je 189 tekmovalcev doseglo vse točke, od tega jih kar 7 obiskuje našo šolo.

Vsi so prejeli priznanja za sodelovanje na tekmovanju. Državnega tekmovanja letos še ni bilo, bi pa naj bilo drugo šolsko leto.

Iskrene čestitke vsem našim tekmovalkam in tekmovalcem!

Dejan Žmavc, učitelj mentor in vodja šolskega tekmovanja

Prilagodi izgled strani