Vsako leto 26. septembra po vsej Evropi praznujemo evropski dan jezikov, ki ga je Svet Evrope prvič razglasil v evropskem letu jezikov leta 2001.

Ta dan je namenjen osveščanju o bogati kulturni in jezikovni različnosti v Evropi ter spodbujanju učenja jezikov in medkulturnega razumevanja.
Na naši šoli smo letos pod vodstvom učitelja Boštjana, ki nas je prijavil na mednarodni projekt, v sodelovanju z učiteljicama slovenščine Polonco in Manuelo, že ves mesec aktivno sodelovali v projektu z naslovom Postcards for the 2020 European Day. Ideja je bila, da pri projektu sodelujejo različne države, saj lahko tako učenci ugotovijo, kako nam tuji jezik pomaga pri sporazumevanju z ljudmi, ki govorijo različne jezike.

Na naši šoli je s svojim prispevkom (izdelano razglednico) aktivno sodelovalo več kot 120 učencev in učenk.
Razglednice smo poslali na vseh 24 naslovov evropskih šol, ki sodelujejo v projektu (Francija, Anglija, Turčija, Romunija, Švedska, Portugalska, Španija, Grčija, Litva, Danska, Nemčija, Poljska, Češka …).

Nekaj utrinkov našega dela si lahko ogledate na fotografijah.

Na pomoč pri delu so nam priskočili še učiteljice Marina, Mojca, Aleksandra in učitelja Marjan ter Dejan.

Vsem še enkrat iskrena hvala!

In zdaj le še čakamo, iz katerih držav vse bomo prejeli razglednice – z Danske in s Češke smo jih namreč že.