V ponedeljek, 14. 9. 2020, je na Fakulteti za naravoslovje in matematiko potekalo 54. Srečanje mladih raziskovalcev Slovenije. Doroteja Drevenšek se je z nalogo Svet ne bo več enak – petki za prihodnost, potegovala za priznanje med šestimi izbranimi nalogami celotne Slovenije na področju ekologije in varstva okolja. S svojim delom je pripomogla k ozaveščanju učencev naše šole o podnebni problematiki. Željo po okoljskem izobraževanju mladih je pretvorila v podjetniško idejo ter si prislužila glavno nagrado na tekmovanju POPRI. V času korona ukrepov je sama aktivirala skupino na Facebooku pod imenom Podnebni pravičniki s kavča. Za odlično delo je tako bila nagrajena tudi na omenjenem finalnem srečanju s srebrnim priznanjem.

Doroteja, iskrene čestitke in hvala za tvoje doprinos naši šoli ter širši okolici. Želimo ti še veliko raziskovalno podjetniških idej.

Kolektiv OŠ Angela Besednjaka