V petek, 10. 5. 2019, je na Srednji gradbeni šoli v Mariboru potekalo šahovsko tekmovanje, 5. kolo Štajerske kadetske lige v šolskem letu 2018/2019. Tekmovanje je potekalo v sedmih šahovskih partijah s časom 10 min + 5 s na igralca v šestih kategorijah.

Našo šolo je zastopalo 9 učenk in učencev, ki so dosegli odlične uvrstitve, med njimi so tokrat kar 4 naša dekleta posegla po medaljah, peta pa se je za las izmuznila fantu.

V kategoriji do 9 let je zmago med dekleti osvojila Rebeka Koler z osvojenimi 4.5 točkami. Drugo mesto med dekleti je pripadlo Lari Midlil, ki je prvič nastopila v Štajerski kadetski ligi. Zelo pomembno zmago v boju za končno razvrstitev je v kategoriji do 15 let dosegla Doroteja Drevenšek, ki je slavila v absolutni kategoriji (kategorija fantov in deklet skupaj), kar je uspeh, ki ga že nekaj let ni doseglo nobeno dekle v Štajerski kadetski ligi! Drugo mesto med dekleti je osvojila Zala Casar. Medalja se je tokrat prvič v tej sezoni z osvojenim četrtim mestom (enako število točk kot drugo in tretje uvrščeni, a slabši dodatni kriterij) izmuznila Gašperju Drevenšku. Lepo bero točk sta nabrala še Jakob Daić z osvojenim 9. mestom in Rene Nikl z osvojenim 14. mestom v kategoriji do 9 let ter Matic Smaka z osvojenim 13. mestom.

Uvrstitve vseh naših učencev:

Kategorija fantje in dekleta do 9 let:
– Rebeka Koler (3. r) – 1. mesto med dekleti do 9 let in 6. mesto absolutno (4 točke)
– Jakob Daić (3. r) – 9. mesto absolutno (4 t),
– Rene Nikl (3. r) – 14. mesto absolutno (4 t),
– Nikola Petrović (2. r) – 26. mesto absolutno (2 t),
– Lara Midlil – 2. mesto med dekleti do 9 let in 29. mesto absolutno (1,5 t).

Kategorija fantje in dekleta do 12 let:
– Gašper Drevenšek (4. r) – 4. mesto absolutno do 12 let (5,5 točk),
– Matic Smaka (4. r) – 13. mesto (4 točke).

Kategorija fantje in dekleta do 15 let:
– Doroteja Drevenšek (8. r) – 1. mesto absolutno do 15 let (6 točk),
– Zala Casar (8. r) – 2. mesto med dekleti do 15 let in 8. mesto absolutno (3.5 t).

Vsem tekmovalkam in tekmovalcem čestitke za odlične igre in dosežen rezultat.
Slike iz tekmovanja so v šolski galeriji.

Poročilo pripravil: Miran Drevenšek, mentor ID šah