V petek, 8. 3. 2019, na dan žena, je na Srednji gradbeni šoli v Mariboru potekalo šahovsko tekmovanje, 4. kolo Štajerske kadetske lige v šolskem letu 2018/2019. Tekmovanje je potekalo v sedmih šahovskih partijah s časom 10 min + 5 s na igralca v šestih kategorijah.

Našo šolo je zastopalo 11 učenk in učencev, ki so dosegli odlične uvrstitve, med njimi so tri dekleta in fant posegli po medaljah, zelo blizu pa smo bili še peti medalji.

V kategoriji do 9 let je zmago med dekleti osvojila Rebeka Koler z osvojenimi 4.5 točkami. V kategoriji do 12 let je zmago v najštevilčnejši kategoriji (med 41 tekmovalci) dosegel Gašper Drevenšek. V kategoriji do 15 let sta odlično igrali Doroteja Drevenšek in Zala Casar, ki sta med dekleti osvojili zlato oziroma bronasto medaljo. V kategoriji do 9 let se je s četrtim mestom izkazal Rene Nikl, ki je dosegel enako število točk kot tretjeuvrščeni, a bil po dodatnem kriteriju (delni Bucholz) ob medaljo.

Lepo število točk in odlične uvrstitve so dosegli še Gal Blažič (11. mesto v kat. do 12 let), Matic Smaka (16. mesto v kat. do 12 let) in Jakob Daić (7. mesto v kategoriji do 9 let). Jakob je tokrat prvič zastopal barve naše šole in že uvodoma prikazal odlične borbe!

Uvrstitve vseh naših učencev:

Kategorija fantje in dekleta do 9 let:
Rebeka Koler (3. r) – 1. mesto med dekleti do 9 let in 6. mesto absolutno (4.5 točke),
Rene Nikl (3. r) – 4. mesto absolutno (5 t),
– Jakob Daić (3. r) – 7. mesto absolutno (4 t),
– Dorian Šober (3. r) – 24. mesto absolutno (2 t),
– Nikola Petrović (2. r) – 25. mesto absolutno (1 t).

Kategorija fantje in dekleta do 12 let:
Gašper Drevenšek (4. r) – 1. mesto absolutno do 12 let (6 točk),
– Gal Blažič (6. r) – 11. mesto absolutno do 12 let (4.5 t),
– Matic Smaka (4. r) – 16. mesto absolutno do 12 let (4 t),
– Timon Kikec (4. r) – 36. mesto absolutno do 12 let (2 t).

Kategorija fantje in dekleta do 15 let:
– Doroteja Drevenšek (8. r) – 1. mesto med dekleti do 15 let in 8. mesto absolutno do 15 let (4 točke),
– Zala Casar (8. r) – 3. mesto med dekleti do 15 let in 12. mesto absolutno (3.5 t).

Vsem tekmovalkam in tekmovalcem čestitke za odlične igre in dosežen rezultat.

Poročilo pripravil: Miran Drevenšek, mentor ID šah