V petek, 25. 1. 2019, je na Srednji gradbeni šoli v Mariboru potekalo šahovsko tekmovanje, 3. kolo Štajerske kadetske lige v šolskem letu 2018/2019. Tekmovanje je potekalo v sedmih šahovskih partijah s časom 10 min + 5 s na igralca.

Našo šolo je zastopalo 9 učenk in učencev, ki so dosegli odlične uvrstitve, med njimi so štirje posegli po medaljah.

V kategoriji do 9 let je zmago med dekleti prepričljivo osvojila Rebeka Koler z osvojenimi štirimi točkami, v kategoriji do 12 let je zmago brez poraza, z velikim naskokom pred drugouvrščenim, osvojil Gašper Drevenšek. V kategoriji do 15 let sta odlično igrali Doroteja Drevenšek in Zala Casar, ki sta osvojili zlato oziroma srebrno medaljo. Tokrat je odlično šahiral tudi Rene Nikl s 4.5 točkami in osvojenim 7. mestom v kategoriji do 9 let.

Uvrstitve vseh naših učencev:

Kategorija fantje in dekleta do 9 let:
– Rebeka Koler (3. r) 1. mesto med dekleti do 9 let in 11. mesto absolutno (4 točke)
– Rene Nikl (3. r) 7. mesto absolutno (4.5 t),
– Dorjan Šober (3. r) 16. mesto absolutno (3 t),
– Nikola Petrović (2. r) 19. mesto absolutno (3 t).

Kategorija fantje in dekleta do 12 let:
– Gašper Drevenšek (4. r) 1. mesto absolutno do 12 let (6,5 točk, brez poraza z enim remijem),
– Matic Smaka (4. r) 23. mesto absolutno do 12 let (3 t),
– Luka Bombek (6. r) 25. mesto absolutno do 12 let (3 t),

Kategorija fantje in dekleta do 15 let:
– Doroteja Drevenšek (8. r) 1. mesto med dekleti do 15 let in 4. mesto absolutno do 15 let (4.5 t),
– Zala Casar (8. r) 2. mesto med dekleti do 15 let in 9. mesto absolutno (4 t).

Kategorija do 12 let je še vedno najbolj množično zastopana z velikim številom zelo izenačenih konkurentov, tokrat je tekmovalo 37 učenk in učencev.
Vsem tekmovalkam in tekmovalcem čestitke za odlične igre in dosežen rezultat.

Poročilo pripravil: Miran Drevenšek, mentor ID šah