V petek, 7. 12. 2018, je na Srednji gradbeni šoli v Mariboru potekalo šahovsko tekmovanje, 2. kolo Štajerske kadetske lige v šolskem letu 2018/2019. Tekmovanje je potekalo v sedmih šahovskih partijah s časom 10 min + 5 s na igralca.
Našo šolo je zastopalo 11 učenk in učencev, ki so dosegli odlične uvrstitve, med njimi so štirje posegli po medaljah.

V kategoriji do 9 let je zmago med dekleti prepričljivo osvojila Rebeka Koler z osvojenimi petimi točkami, v kategoriji do 12 let je zmago brez poraza osvojil Gašper Drevenšek, ki je moral, zaradi enakega števila točk in ostalih dodatnih kriterijev, odigrati dodatno – zlato partijo s Šmarčanom Tilnom Dramo. Za zmago mu je zadoščal remi, saj mu je žreb namenil črne figure in krajše odmerjen čas. Uspelo je in Gašper se je veselil skupne zmage! V kategoriji do 15 let sta v dekliški konkurenci odlično igrali Doroteja Drevenšek, ki je osvojila zlato medaljo in Zala Casar z bronasto medaljo.

Kot zanimivost naj navedemo, da je bila to že druga zlata partija naših učencev. V prejšnjem krogu je bila prav tako uspešna Zala Casar, sicer v borbi za 2. mesto med dekleti do 15 let. Tokrat je odlično šahiral tudi Gal Blažič z osvojenimi petimi točkami in končnim 7. mestom.
Uvrstitve vseh naših učencev:

Kategorija fantje in dekleta do 9 let:
– Rebeka Koler (3. r) – 1. mesto med dekleti do 9 let (5 točk) in 6. mesto absolutno,
– Rene Nikl (3. r) – 16. mesto absolutno (3t ),
– Nino Glogovac (3. r) – 28. mesto absolutno (0.5 t).

Kategorija fantje in dekleta do 12 let:
– Gašper Drevenšek (4. r) – 1. mesto absolutno do 12 let (6 točk),
– Gal Blažič (6. r) – 7. mesto absolutno do 12 let (5 točk),
– Timon Kikec (4. r) – 25. mesto absolutno do 12 let (3,5 t),
– Matic Smaka (4. r) – 26. mesto absolutno do 12 let (3,5 t),
– Luka Bombek (6. r) – 28. mesto absolutno do 12 let (3 t),
– Žan Luka Kraner (4. r) – 29. mesto absolutno do 12 let (3 t).

Kategorija fantje in dekleta do 15 let:
– Doroteja Drevenšek (8. r) – 1. mesto med dekleti do 15 let in 3. mesto absolutno do 15 let (5 točk),
– Zala Casar (8. r) – 3. mesto med dekleti do 15 let in 16. mesto absolutno (3,5 t).

Kategorija do 12 let je še vedno najbolj množično zastopana z velikim številom zelo izenačenih konkurentov, tokrat je tekmovalo 48 učenk in učencev.
Vsem tekmovalkam in tekmovalcem čestitke za odlične igre in dosežen rezultat.

Poročilo pripravil: Miran Drevenšek, mentor ID šah